Balkon bahçe

Bir kaç gün Önce Barış’ın ağaç ve çiçeklere nasıl davrandığını yazmıştım. Pek hoşuma gitmeyen bir farkında olmama durumu vardı. Sanki ağaçlar, çiçekler cansız varlıklar gibi davranıyordu. Ben de bir yerlerden düzgün tohum bulup birlikte ekmek istediğimi yazmıştım.

GÖrünmez birileri beni seviyor ve destekliyor sanırım 🙂 Aynı hafta KadıkÖy Özgürlük parkında organip pazarda, eski tip tarımla büyütülmüş bitkilerin tohumlarını bedava verdiler isteyenlere. Ben de gittim. Şimdi tatlı sivri biber, dolmalık biber, domates, bamyam tohumlarım var artık. 23 nisana kadar şu an ekilen küçücük toprakta kalması gerektiğini ve filizlenip azıcık büyüdüklerinde en az 20 cm lik mesafe kalacak şekilde iyi toprağa ( bu çok Önemli) ekilirse kapalı bol güneş alan bir balkonda meyve vereceklerini sÖylediler.

Barışa anlattım. Anladı ve babası eve gelince ona anlattı. Şimdi her gün birlikte sulayacağız onları. Birlikte izleyeceğiz büyümelerini. Umarım büyürler. Ben de topraktan çıktıkları anda resimlemeye başlarım onları 🙂

This entry was posted on Cuma, Mart 2nd, 2012 at 11:21 and is filed under Günlük. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.