DiÅŸ macunu

Barış bana dün diÅŸlerini fırçalarken “diÅŸ macunu da sür” dedi. Normalde ona diÅŸ macunu kullandırtmıyorum. Okulda da buna dikkat ediyorlar ama genede unutuyor olabilirler. Bu nedenle bende Barış beye özel bir diÅŸ macunu yaptım.

Erkan Åžamcı “diÅŸlerinizi balla fırçalayın” diyordu. Ben de her zaman olduÄŸu gibi biraz da kendimden birÅŸeyler kattım. Kendimde denedim gayet güzel tadı var. DiÅŸeri fırçaladıktan sonrada ağızda nane ferahlığı kalıyor. Ä°ÅŸte tarif:

DiÅŸ Macunu Tarif:

Minikcik bir kavanoz doÄŸal bal
iki tutam ada çayı
2 tatlı kaşıyı kuru nane

Nane ve adaçayını blender da uzun uzun öğüttüm. iyice minik parçalar haline geldiler. Bu tozu birde ince süzgeçten geçirdim ve balın içine katıp iyice karıştırdım. Hafif ıslattığım diç fırçasının ucu ile bu karışımdan alıp fırçaladım.

Bu akşam Barışa da deneteceğim. Eğer severse bu diş macunu okulada göndereceğim. Böylece beyfendi de diş macunu ile fırçalayıp arkadaşlarına özenmeyecek.

This entry was posted on Tuesday, February 28th, 2012 at 16:43 and is filed under Günlük. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.