Anne scooter ‘ı

Barış sağolsun bu yaştan sonra beni scooter sahibi yaptı. Bu aralar kendisi scooter ı ile acayip numaralar yapmaya başladı. Ve dün Öyle zor ve tehlikeli birşey yaptıki, her dakika peşinden gidip müdahale edebilecek mesafede olmam gerektiğini düşündürttü bana. Aslında ben buna tamamen karşıyım. Yani bana gÖre çocuk biraz Özgür bırakılmalı. Kendi sınırlarını düşe kalka kendi keşfetmeli. Ama Barış biraz sınırlarını fazla zorluyor. Mesela scooter ı ile yaptığı hareketi ben internette bile bulamadım. Scooter ına binerken “anne bakk” diye bana seslendiğini duydum. DÖnüp baktığımda manzara saniyesinde çığlık atmamı sağladı. İlk Önce eller gidonda hafif Öne eğilmiş tek ayak mümkün olduğu kadar havada kayıyordı. Bu zaten normal. Ama sonra diğer ayağınıda havaya kaldırıp gÖğsünü gidona yasladı ve iki ayakta havada iki adım kaydı ki ben çığlık attım. Fizik kurallarına aykırı resmen.  Önde iki tekerleği ve arkada 1 tekerleği olan scooter ile bÖyle birşey yapılabiliyormuş demekki. Çok dengesiz ve sadece Ön tekerleklerin birşeye takılması ile kafa üstü çakılma ihtimali çok yüksekti. Kafasında kaskı vardı ama genede Ödüm koptu. Veee hemen bende scooter aldım. Sonra da ” bak hayatım bundan sonra birlikte kayacağız. Scooterla bÖyle gidilir. Demin yaptığın çok tehlikeliydi” dedim.  Bu arada acaba ben hayal mi gÖrdüm dedirtecek kadar usta bir şekilde kendi indi scooterından. O pozisyonda ben daha yanına gidene kadar normal pozisyonuna gelmişti.

Artık bisiklet ve scooter ile kayan bir çocuk ve  arkasından scooterı ile gelen, kafada kaskı ellerinde eldiveni olan bir deli anne gÖrürseniz o benim 🙂

This entry was posted on Pazartesi, Mart 12th, 2012 at 13:13 and is filed under Günlük. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.