Sıra deterjanlarda

Ay ben iyice delirdim 🙂

Sabah kadın programlarından birinde evde bulaşık makinesi tozu yapımı tarifi vardı. Ama ben tarifi alamadan program bitti. Bende araştırmaya başladım.

Barış’ın atopik ciltli olduğunu Öğrendiğimden beri zaten çamaşır makinesinde sabun tozu kullanıyordum. Bulaşık deterjanı yerinede arap sabunu. Ama Bulaşık makinesi için gene bildiğiniz markalardan vaz geçmemiştim. Aslında en Önemlisi o. Çünkü onunla yıkanan bulaşıkların üzerine direk yemek koyup yiyoruz. Yani direk vücudumuza sokuyoruz. Ve işte ev yapımı bulaşık makinesi detarjanı tarifi 🙂 İnternetten buldum. Bitki Cadısı’na çok teşekkürler. (http://bitkicadisi.blogspot.com/2008/10/bulak-makinas-iin-ev-yapm-deterjan.html)  Ev yapımı elde yıkama deterjanıda yapacağım. Oda kolay.

1 Bardak boraks,
1 bardak yemek sodası (karbonat),
1/4 bardak tuz,
1/4+ bardak limon tuzu(citric asit)(iri kristalli değil toz şeklinde kullancaksınız),
30 damla limon,portakal,mandalina yağlarından biri veya 10 ar damla herbirinden.

Plastik bir kapta hepsini karıştırıyoruz,ancak burada size bir püf noktası sÖyliyeyim,hepsini birden karıştırırsanız topaklanma yapar, Önce tuz ve yağları iyice karıştırın ardından diğerlerini ekleyin. Yıkama başına 1 çorba kaşığı deterjan yeterlidir. tabaklar ve bardaklar son derece temiz oluyor ve parlıyor, nefis kokuda cabası. Kullandığımız yağların Özelliklerinden dolayı deterjanımız aynı zamanda antibakteriyel ve anti virütik etkiyede sahip.

Parlatıcı yerinede parlatıcı gÖzüne elma sirkesi konuyormuş.

This entry was posted on Salı, Ocak 10th, 2012 at 13:50 and is filed under Günlük. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

One Response to “Sıra deterjanlarda”

  1. üniversite Says:

    Yazmış olduğunuz paylaşımınızı site adresinizi de göstererek yorumlarımı paylaştığım sitemde ek görüş aktararak yorumlamak istiyorum. İzin verir misiniz?