Babama yastık çizz

Geçen hafta 3 gece üst üste yatağını ıslattığı ve gündüzde çok sık tuvaletini kaçırdığı için biraz endiÅŸelenmiÅŸtim. Çünkü tuvalet eÄŸitimine baÅŸladığımızdan beri gece hiç yataÄŸa kaçırmamıştı. Bu durum psikolojik diye düşünüp okulun pedegogu ile görüşme ayarladım dün. Birde Barış’ın öğretmenleri salı günü gündüz çiÅŸ kaçırma ve tuvalete yapmayı reddettiÄŸi için Bahar hanımla (pedegog) konuÅŸsanız fena olmaz demiÅŸlerdi. Bende çarÅŸamba sabahtan gittim okula. Bahar hanımla önce uzun bir konuÅŸma yaptık. Biraz Barış’dan bahsettim. Genelde nasıl olduÄŸundan, babamızın bu aralar biraz yoÄŸun çalışması gerektiÄŸinden ve aslında Yıldıray’ın oldukça ilgili bir baba olduÄŸundan konuÅŸtuk. Sonra ben iÅŸe gittim. Bahar hanım gün içinde Barış’ı gözlemledi. Sonra 1,5 saat kadar sohbet edip resimler yapmışlar. Henüz Barış resim çizemediÄŸi için “ben yüzü çizdim barış aÄŸzı tamamladı” dedi. Resimlere baktığımda bütün kafalar gülüyordu. Beni, yıldıray’ı falan hep gülüyor çizmiÅŸ. Birde çizgi çizmiÅŸ bunların arkasına. Bahar hanım sorunca da ” bu yol, annem bu yoldan gelecek beni alacak” demiÅŸ. Bir de “yastık çiz babama” demiÅŸ ısrarla. “Neden ?” diye soruncada “babam hep uyuyor.” demiÅŸ 🙂 Haftasonları baba yorgun olduÄŸu için zor uyanıyor. Barış baya bir uÄŸraşıyor onu yataktan kaldırmak için. Sanırım bu yüzden yastık istemiÅŸ babasına 🙂
Birde gülen, üzgün ve sinirli yüzler çizmiÅŸ bahar hanım. Bunlar kim diye sormuÅŸ. Barış gülen yüzü gösterip ” Bu benim” demiÅŸ. Ãœzgün yüzü gösterip ” buda öğretmenim, ben annemi istiyorum deyince üzülüyor” demiÅŸ.

Sonuç olarak Bahar hanım söyle dedi “Barış’ın genel durumunda büyütülecek bir ÅŸey yok. Gayet uyumlu ve güler yüzlü bir çocuk. Çok da dikkatli. SöylediÄŸim her ÅŸeyi dikkatle dinliyor. Hayal gücü de çok yüksek. Çok güzel oyun kuruyor oyuncaklarla. Ancak bu aralar hayatında olan bir takım deÄŸiÅŸiklikler onu biraz zorluyor. Tuvalet sorunu ve okula gelmek istememesi bu yüzden. Siz evde daha çok zaman geçirin. Alıştığı ortamda kendini güvende hissetsin. Babası ile sık sık telefonla konuÅŸsun. Babası onu çok sevdiÄŸini çok özlediÄŸini sık sık söylesin. Durumu açıklasın. bu aralar sıkı çalışması gerektiÄŸini ama bu onu çok sevdiÄŸi gerçeÄŸini deÄŸiÅŸtirmediÄŸini açık açık söylesin. Bu duruma alışacaktır Barış merak etmeyin. Aslında anne baba ve çocuk üçgenini çok güzel oturtmuÅŸsunuz. Barış size ve babasına eÅŸit yakınlıkta. Bu da aslında bizim psikolojide arzuladığımız bir durum. Babasını bu kadar özlemesi de bu yüzden.” dedi. Ben “Yıldıray sabahları 1 saat erken kalkıp onunla oynarsa daha iyi olacaktır her halde” deyince kesinlikle evet” dedi.

This entry was posted on Thursday, September 29th, 2011 at 10:27 and is filed under Günlük. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.