Balkon bahçe

Bir kaç gün önce Barış’ın aÄŸaç ve çiçeklere nasıl davrandığını yazmıştım. Pek hoÅŸuma gitmeyen bir farkında olmama durumu vardı. Sanki aÄŸaçlar, çiçekler cansız varlıklar gibi davranıyordu. Ben de bir yerlerden düzgün tohum bulup birlikte ekmek istediÄŸimi yazmıştım.

Görünmez birileri beni seviyor ve destekliyor sanırım 🙂 Aynı hafta Kadıköy özgürlük parkında organip pazarda, eski tip tarımla büyütülmüş bitkilerin tohumlarını bedava verdiler isteyenlere. Ben de gittim. Åžimdi tatlı sivri biber, dolmalık biber, domates, bamyam tohumlarım var artık. 23 nisana kadar ÅŸu an ekilen küçücük toprakta kalması gerektiÄŸini ve filizlenip azıcık büyüdüklerinde en az 20 cm lik mesafe kalacak ÅŸekilde iyi topraÄŸa ( bu çok önemli) ekilirse kapalı bol güneÅŸ alan bir balkonda meyve vereceklerini söylediler.

Barışa anlattım. Anladı ve babası eve gelince ona anlattı. Åžimdi her gün birlikte sulayacağız onları. Birlikte izleyeceÄŸiz büyümelerini. Umarım büyürler. Ben de topraktan çıktıkları anda resimlemeye baÅŸlarım onları 🙂

This entry was posted on Friday, March 2nd, 2012 at 11:21 and is filed under Günlük. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.