Anne scooter ‘ı

Barış saÄŸolsun bu yaÅŸtan sonra beni scooter sahibi yaptı. Bu aralar kendisi scooter ı ile acayip numaralar yapmaya baÅŸladı. Ve dün öyle zor ve tehlikeli birÅŸey yaptıki, her dakika peÅŸinden gidip müdahale edebilecek mesafede olmam gerektiÄŸini düşündürttü bana. Aslında ben buna tamamen karşıyım. Yani bana göre çocuk biraz özgür bırakılmalı. Kendi sınırlarını düşe kalka kendi keÅŸfetmeli. Ama Barış biraz sınırlarını fazla zorluyor. Mesela scooter ı ile yaptığı hareketi ben internette bile bulamadım. Scooter ına binerken “anne bakk” diye bana seslendiÄŸini duydum. Dönüp baktığımda manzara saniyesinde çığlık atmamı saÄŸladı. Ä°lk önce eller gidonda hafif öne eÄŸilmiÅŸ tek ayak mümkün olduÄŸu kadar havada kayıyordı. Bu zaten normal. Ama sonra diÄŸer ayağınıda havaya kaldırıp göğsünü gidona yasladı ve iki ayakta havada iki adım kaydı ki ben çığlık attım. Fizik kurallarına aykırı resmen.  Önde iki tekerleÄŸi ve arkada 1 tekerleÄŸi olan scooter ile böyle birÅŸey yapılabiliyormuÅŸ demekki. Çok dengesiz ve sadece ön tekerleklerin birÅŸeye takılması ile kafa üstü çakılma ihtimali çok yüksekti. Kafasında kaskı vardı ama genede ödüm koptu. Veee hemen bende scooter aldım. Sonra da ” bak hayatım bundan sonra birlikte kayacağız. Scooterla böyle gidilir. Demin yaptığın çok tehlikeliydi” dedim.  Bu arada acaba ben hayal mi gördüm dedirtecek kadar usta bir ÅŸekilde kendi indi scooterından. O pozisyonda ben daha yanına gidene kadar normal pozisyonuna gelmiÅŸti.

Artık bisiklet ve scooter ile kayan bir çocuk ve  arkasından scooterı ile gelen, kafada kaskı ellerinde eldiveni olan bir deli anne görürseniz o benim 🙂

This entry was posted on Monday, March 12th, 2012 at 13:13 and is filed under Günlük. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.