Vee tatil bitti

Anne kişisi, işi gücü bırakıp oğlu ile gezmedik yer bırakmadı. Havanın buz gibi olması da durduramadı. Piknikler yaptık, uzun doğa yürüyüşlerine çıktık, müzeye gittik, sinemaya gittik, buzpateni yaptık, etkinliklere katıldık, bol bol parklardaydık. Çocuk kişisi ise gezmeye doymadı. Ne ernerjiymiş tüketemedik gitti
Gezdiğimiz yerlerden bir kaçı

polenezkoyPolenezkÖy yürüyüş parkuru ve piknik park:
Tatil olur olmaz, babayıda alıp gittik polenezkÖye. Havanın tek yumuşak olduğu günü seçtik. İyi ki de gitmişiz. Toplam 10 km yürüdü Barış doğada. 5 km yürüyüş alanında yürüdük. Acemilikten arabayı yürüyüş parkurunun başına koyup bitişe yürüdük. Meğer Belgrat gibi daire çizmiyormuşuz. Başlangıç ile bitiş arasında da 2 km yol varmış. 5 km yürüyüş parkurundan sonra 2 km daha dolanıp arabanın yanına gitmemiz gerekti. Yürüyüş parkurunun sonunda Barış “anneeee ayaklarım ağrıyoooğğ” diye inlesede gaddar anne ve baba dalga geçip durdu çocukla 😛 Arabaya gitmeden yarım saat bir çay ocağı bulup dinlendik, arabayı parkettiğimiz yere yürüdük. Arabayı alınca piknik park a gittik. Orada da nerden baksan 3 km yürümüşüzdür. Beni rahatsız eden bir kaç kafese kapatılmış hayvan dışında çok sevdik orayı. Serbest dolaşan tavuzkuşları, tavşanlar, tavuklar, kÖpekler ile çok güzel bir yer. Minik gÖletinde kürek bile çekti baba oğul.

Keşke küçük kafeslere kapatılmış, tavşan, rakun ve boğa yılanı olmasaydı. Özgür olsalar (boğa yılanı hiç orada olmasa. Doğasına uygun değil hayvancağızın) çok daha huzurlu bir yer olurdu. Ama biz gene de çok keyif aldık.


buzpateniİstanbul Modern:
Kankası Arda ve Zeynep teyzesini de alıp İstanbul Modern e gittik deniz yolu ile. Çocukların ağzı açık bir oraya bir buraya sürüklenmeleri çok keyifliydi. Mini filmler, tablolar, heykeller çok ilgilerini çekti. Kah kahkaha attılar, kah kafaları karıştı. Dokunmak yasak kuralına uysalar da gene de dışarıdaki heykele dokunamamak onları oldukça üzdü. Keşke dokunmalarının yasak olmadığı küçük bir alanları da olsaydı.

 

Buzpateni:
Doğa anneler sağolsun, bu sefer de buzpateni için toplandık. Metro city de buzpateni yaptı çocuklar 1 saat. Anneler , Başak ve Müge hariç piste çıkmaya cesaret edemese de, çocuklar çok eğlendiler. Düşe kalka kaydılar. Barış yarım saat kadar Özel Öğretmeni ile alıştırma yaptı. Sonrasında kızlara maskaralık yapıp durdu. Bir daha ki buzpateni macerasını Optimum da yapmaya karar verdik. Çünkü Metro City de hem pist çok iyi değildi, hem de çocuklara hiç koruma takmadılar. Hiç değilse bir kask bekledik doğrusu. Optimumda kask ve eldiven veriyorlar çocuklara. Hem de pist daha düzgün. Bir daha kine artık..

Yıldız Parkı:
Kim demiş kışın piknik olmaz diye. Buz gibi havada, tam 7 anne, 1 baba ve 10 dan fazla çocuk gittik Yıldız Parkına. Çocuklar sürekli koşturdukları için hiç üşümeyip aksine montları çıkarsalarda anneler oturmaktan resmen donduk. Neyseki Hakime üşenmemiş hem bebeğini hem piknik tüpü kapıp gelmişti. Çay içerek ısındık biraz. Ama halimiz gÖrülmeye değerdi doğrusu. Çocuklar koşturuyo analar ellerinde çay, atkılar bereler titriyo, üşüdükçe masadaki yiyeceklere saldırıyorduk. Ama gene de bol kahkahalı çok güzel bir gündü.

Özgürlük parkı, ÇengelkÖy havuzbaşı, Bebek parkı:
Gene hava soğuk ama olsun parkda oynamak gibisi var mı ? Bol bol park yaptık oğlum ile.
Sinema: İlk 3 boyutlu film deneyimi
Aslında 6 yaşdan Önce gÖz sağlığı için Önermiyorlar pek 3D film ama dayanamadık. Buzlar ülkesi gerçekten çok keyifli bir filmdi. Müzikleri hikayesi oldukça hoştu. Barış ağzı açık izledi.

Vee artık tatil bitti. Şimdi annelerin tatili başlıyor …

 

This entry was posted on Pazartesi, Şubat 10th, 2014 at 14:56 and is filed under Kategorisiz. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.