Ä°lk sinema

 Barış bir süredir evde DVD izlemeye bayılır oldu. Favori bir kaç filmi var. Monsters inc. ( Barış’ın deyimi ile patates adam ve canavar), Madagaskar 1 ve 2 (Barış ilk filme aslan alex, 2. sine bebek aslan diyor) BU filmleri en az 10 kere izledik birlikte. Bir ara hergün açtırıyordu bana. Biz de buna dayanarak acaba filme gidebilir mi diye düşünmeye baÅŸladık. Daha 3 yaşına bile girmediÄŸi için aslında sinemaya almayabilirlerdi. Bir de ses ve karanlıktan korkar mı diye düşünüyorduk. Cuma günü babamız iÅŸe gidince Barış beyle ikimiz ikea meydana gittik gezmeye. AkÅŸam babamız geç geleceÄŸini söyleyince, bende de koÅŸturmaktan pil bittiÄŸi için “acaba filme gidebilir miyiz” diye düşünmeye baÅŸladım. Barışa laf olsun diye sordum “ÅŸirinlere gidelim mi ?” diye. Söylemez olaydım. tutturdu film izleyelim diye. Gittim kasadaki çocukla konuÅŸtum. “ses çok yüksek mi ? çok reklam var mı ?” falan diye. Kasiyer “sesten korkabilir” dedi. ben tam vazgeçecekken, arkadaki bir kadın “gidin bence hiç bir ÅŸey olmaz. benim çocuklarımda bu kadar küçükler ve biz gittik. çok eÄŸlendiler” diyince cesaret buldum. kapıya en yakın biletleri aldım. Böylece en ufak bir korku belirtisinde kaçabilecektik. Daha salona girmeden barış bey patlamış mısır istedi. koca bir paket aldık girdik.

Çok az reklam verdiler gerçekten ve ses de sanırım çocuk filmi olduÄŸu için gayet alçaktı. Ä°lk yarıyı benim kucağımda izledi. Sonra film ara verince ” aaa niye bittiii” dedi. ben “Sen çiÅŸ yap gel diye ara verdiler. seni bekleyecekler” dedim. koÅŸa koÅŸa gittik çiÅŸimizi yaptık geldik. Bu sefer koltuÄŸa oturdu. mısırın geri kalanını da çatır çutur yiyerek gerisinide seyretti. aralarda yüksek sesle konuÅŸup bana biÅŸeyler sordu. Kikirdeye kikirdeye seyrettik. En komik ÅŸeyde reklamlar sırasında “ÅŸu an ne yapıyorsunuz” diye soruyordu reklamdaki adam. Barış ” ben mısır yiyorum annem de oturuyor ” diye adama cevap verdi :))

Film den çıktığımızda babası bizi karşıladı. Babasına ” ÅŸimdi arabalar a gidelim. en sevdiÄŸim arabalaaaaarr” diyordu 🙂 E artık onada gidicez bi ara mecbur.

This entry was posted on Monday, September 5th, 2011 at 12:28 and is filed under Günlük. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.